Türkiye Cumhuriyeti

Cenevre Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

 

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

İsviçre Türk Toplumunun Kıymetli Mensupları,

 

Kuruluşu 1898 yılına dayanan ve Avrupa’daki en eski Diplomatik Temsilciliklerimizden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Cenevre Başkonsolosluğu’nda 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle göreve başlamış olmaktan mutluluk ve heyecan duyuyorum. 

Görev sürem boyunca, siz değerli vatandaşlarımıza daha hızlı, etkin ve çözüm odaklı konsolosluk hizmeti sunmak, sürekli iletişim ve işbirliği halinde ekonomi, ticaret, kültür ve sanat alanlarındaki faaliyetleri artırmak, yerel yöneticilerle ilişkileri geliştirmek, ülkemizin ve sizlerin çıkarlarını en iyi şekilde korumak öncelikli hedeflerimiz olacaktır. Bu hedeflerimize, İsviçre'yi yakından tanıyan sizlerin değerli görüş, öneri ve aktif katkılarıyla ulaşabiliriz. Bizimle sürekli temas halinde olmanızı, sağlıklı bilgi alışverişini teminen Başkonsolosluğumuzu veya websitemizi düzenli olarak ziyaret etmenizi, e-posta yoluyla bizlere ulaşmanızı bekliyoruz.   

Görev bölgemizi oluşturan Cenevre, Vaud, Valais, Fribourg ve Neuchatel Kantonlarını ziyaret ederek, sizlerle tanışmayı ve değerlendirmelerinizi bizzat dinlemeyi arzu ediyorum.

 

Sizlerin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde bulunması, yol göstermesi ve ülkemizi ilgilendiren konularda etkin tutum sergilemesi bizleri daha da motive edecek ve güçlü kılacaktır.

Türkiye ile İsviçre arasında köklü tarihe dayanan çok yönlü ve boyutlu ilişkilerin somut nişanesi olan Başkonsolosluğumuz, her iki ülkenin güçlü ortak geleceğine katkı sağlamak için vargücüyle çalışmaya devam edecektir.  

Başkonsolosluğumuz personeli ve şahsım adına sizlere en iyi dileklerimi, selam ve saygılarımı sunuyorum.  

 

H. Barbaros DİCLE

Başkonsolos