Türkiye Cumhuriyeti

Cenevre Başkonsolosluğu

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Kabil’de Düzenlenecek Uluslararası Kabil Konferansını Ve Cevizcan İl İmar Ekibinin Açılışını İzleyecek Basın Mensupları , 14.07.2010

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, 20 Temmuz’da Kabil’de düzenlenecek Uluslararası Kabil Konferansına katılmak ve bu vesileyle Şibirgan şehrinde kurulan Cevizcan İl İmar Ekibinin açılışını yapmak üzere beraberindeki resmi heyetle 19-20 Temmuz tarihlerinde Afganistan’ı ziyaret edecektir.

Ulaşım ve konaklama masrafları Bakanlığımızca karşılanacak şekilde sözkonusu ziyareti takip etmek üzere basın kuruluşlarımızdan birer diplomasi muhabirinin 17 Temmuz tarihinde Afganistan’a seyahat etmesi öngörülmektedir.

Basın mensuplarının temel olarak Cevizcan İl İmar Ekibinin açılışını izlemeleri arzu edilmektedir. 20 Temmuz tarihindeki Kabil Konferansını ve Sayın Bakanımızın bölgede yapacağı temasları izlemek üzere Kabil’e geçmeleri imkânlar ölçüsünde sağlanmaya çalışılacaktır.

Programa katılmak isteyen basın mensuplarının, gerekli düzenlemelerin vaktinde tamamlanabilmesini teminen, 15 Temmuz 2010 Perşembe günü saat 12:00’ye kadar enfd@mfa.gov.tr adresine isim, pasaport, kan grubu ve beraberlerinde götürecekleri teknik ekipman bilgileri ile yurtdışında kullanacakları cep telefon numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Basın-yayın mensuplarının bilgisine saygıyla duyurulur.